שמים כחולים הוא ארגון שמטרתו הפסקת הריסוס התכוף של כימיקלים רעילים במרחב האווירי מעל ישראל. גלוי לעין כל, ריסוס זה נפלט ממטוסי סילון ומתפזר לאיטו בשמים, יוצר ערפילים לבנים שיכולים לכסות את פני השמים, לחסום הרבה מאור השמש, ולהשאר במקומם ללא שינוי עד שרדת החשיכה מעלימה אותם מהעין

פעילות זו מתרחשת בשמי ישראל לסירוגין, לפעמים לימים, לפעמים לשבועות או חודשים, ולפעמים נעלמת כליל. כאשר ישנה עצירה בפעילות, מתגלים לנו שוב שמים כחולים, ואנו רוצים שישארו כך לתמיד.

מטוסי סילון גדולים אלו המשחררים את הריסוס הכימי בשמים, הובחנו לראשונה על ידינו בקיץ 2010. במהלך השנים האחרונות גדלו ההיקף והעוצמה של הריסוסים וכעת ישנם ימים שבהם הארץ כולה, ממטולה ועד אילת, מכוסה בערפל לבן שכימיקלים אלו מייצרים. זה יכול להתרחש בחורף או בקיץ, וכאשר יש עננות טבעית או אין. 

עשרות אלפי ישראלים מודעים לריסוס כימי זה המתרחש מעל ראשינו, ולשמים הלא טבעיים שהוא יוצר. מכיוון שפעילות זו בשמיים שלנו, שניתן בקלות רבה לראותה ולתעדה, מעולם לא היוותה חלק מאג'נדה ציבורית או דיון ציבורי ומעולם לא הוצעה או אושרה על ידי הכנסת- אנו רואים בה כפעילות לא חוקית ובעלת מניעים פסולים עד אשר יוכח אחרת.

אנו בשמים כחולים מבקשים להיות, עבור כל אדם פרטי או ארגון, כולל אלו הנמצאים במערכות הממשל, מקור של מידע ודרך בה ניתן להשיג את הכלים הדרושים על מנת לשים קץ להתנהגות פלילית והרסנית זו.

אין לנו אינטרס פוליטי משום סוג, ושום נגיעה לשינוי מדיניות ממשלתית שלא נוגעת באופן ישיר במטוסי סילון המשחררים כימיקלים רעילים לאטמוספירה אשר מעלימים את היופי הטבעי של השמים שלנו, מזהמים את האוויר אותו אנו נושמים, המים אותם אנו שותים ואת האדמה תחת רגלינו ומסכנים את בריאותם של של כל אזרחי ישראל.